Үндэсний шигшээ багийн амжилтын мэдээ

 

Үзүүлэлтүүд ба хугацаа

2013

2014

2015

2016-Олимп /РИО/

2017

2018 Олимп /Пёнчань/,

Азийн XVIII наадам /Индонез Жакарта/

ҮШБ-т хэдэн тамирчинтай

125 тамирчин

125 тамирчин

125 тамирчин

125 тамирчин

175 тамирчин

158

Тамирчин

ҮШБ-т хэдэн дасгалжуулагчтай

33 дасгалжуулагч

33 дасгалжуулагч

33 дасгалжуулагч

36 дасгалжуулагч

32

дасгалжуулагч

30

дасгалжуулагч

Нийт спортын төрөл

17

17 төрөлд

17 төрөл

17 төрөл

19 төрөл

17 төрөл

Нийт төсөв /төг/

3 тэрбум

2 тэрбум 600 сая

4 тэр бум 500 сая

6 тэрбум 400 сая

3 тэрбум 250 сая

5 тэрбум 31 сая

Нэг тамирчинд жилд зарцуулсан зардлын дундаж /төг/

18-19 сая

16-17 сая

28-29 сая

39-40 сая

17-18 сая

31-35 сая

Дотоодын цугларалт

69 удаа

17 удаа

63 удаа

33 удаа

43 удаа

21 удаа

Гадаадын тэмцээн уралдаан болон хамтарсан бэлтгэл

18 удаа

15 удаа

14 удаа

 17 удаа

66 удаа

60 удаа

Нийт ОУТ-н, бэлтгэл цугларалтын тоо

87 удаа

32 удаа

77 удаа

50 удаа

35 удаа

81 удаа

Нийт медалийн тоо

203 медаль

138 медаль

202 медаль

161 медаль

117 медаль

158 медаль

Алтан медалийн тоо

51 медаль

37 медаль

66 медаль

47 медаль

36 медаль

51 медаль

Мөнгөн медалийн тоо

64 медаль

38 медаль

62 медаль

44 медаль

28 медаль

37 медаль

Хүрэл медалийн тоо

88 медаль

63 медаль

74 медаль

70 медаль

52 медаль

70 медаль

 

 

 

 

        ҮНДЭСНИЙ ШИГШЭЭ БАГИЙН ТАМИРЧДЫН 2018 ОНД АВСАН МЕДАЛЫН СУДАЛГАА    
        2018 оны 8-р сарын 22-ны байдлаар    
Спортын төрөл Тэмцээний нэр, хугацаа Болсон газар  Тамирчны нэр  Жин, төрөл, зай Медаль
Алт Мөнгө Хүрэл
Жүдо 1 Их дуулга
2 сарын 10-12
Франц Парис Ц.Цогтбаатар 73 кг     1
    М.Уранцэцэг 48 кг     1
  2 Их дуулга
2 сарын 10-12
ХБНГУ Дюселдорф Г.Алтанбагана 90 кг     1
    Л.Энхрийлэн 57 кг     1
    Б.Ганхайч 63 кг     1
  3 Их дуулга
3 сарын 17-18
ОХУ Екатеринбург Ц.Цогтбаатар 73 кг 1    
    Г.Алтанбагана 90 кг     1
    Г.Наранцэцэг 48 кг     1
    Д.Сумьяа 57 кг     1
  4 Дэлхийн цом
3 сарын 3-4
Польш Варшав Э.Гэрэлмаа 48 кг 1    
    Б.Хорлоодой 52 кг   1  
  5 Гранпри
4 сарын 6-8
Турк Анталья Ж.Амарболд 60 кг     1
    Г.Хэрлэн 66 кг     1
    Л.Отгонбаатар 100 кг     1
  6 Гранпри
5 сарын 26-28
БНХАУ Хөххот Д.Амартүвшин 60 кг     1
    Г.Алтанбагана 90 кг   1  
    Н.Түвшинбаяр 100 кг 1    
    М.Уранцэцэг 48 кг     1
    Б.Ганхайч 63 кг     1
    Ө.Дүүрэнбаяр 100 кг   1  
    Ц.Цогтбаатар 73 кг     1
  7 Зүүн ААШТ
6 сарын 9-10
Улаанбаатар Н.Хадбаатар 73 кг 1    
    Н.Мөнхбаяр 66 кг   1  
    Б.Алтансүх 81 кг   1  
    Б.Тэнгис 90 кг 1    
    Д.Цэрэнням 100 кг 1    
    Б.Ойдовчимэд 48 кг     1
    Л.Сосорбарам 52 кг 1    
    Б.Алтанцэцэг 57 кг     1
    Ц.Наранжаргал 78 кг     1
  8 Азийн тоглолт
8 сарын 18-31
Индонез Жакарта          
Чөлөөт 1 Гранпри
1 сарын 26-28
ОХУ Красноярск Ц.Цогбадрах  57 кг     1
    Т.Түвшинтулга 61 кг     1
    Т.Төртогтох 92 кг     1
    Н.Золбоо 125 кг     1
    Э.Даваачимэг 55 кг     1
    Э.Гантуяа 57 кг   1  
    П.Орхон 62 кг 1    
    З.Болортунгалаг 65 кг     1
    О.Насанбурмаа 72 кг     1
  2 ОУТ
2 сарын 8-9
Иран Табриз Э.Бэхбаяр 57 кг 1    
    Т.Төмөр-Очир 65 кг 1    
    Ө.Батзул 92 кг     1
    М.Лхагвагэрэл 125 кг     1
  3 Дэлхийн цом
3 сарын 17
Япон Такасаки Эмэгтэй баг       1
  4 ОУТ
3 сарын 10-11
ОХУ Буриад Э.Бэхбаяр 57 кг 1    
    Б.Батмагнай 65 кг     1
    Г.Мандахнаран 74 кг   1  
    П.Өнөрбат 86 кг   1  
    О.Үйтүмэн 86 кг     1
    Ө.Батзул 97 кг   1  
    Э.Өлзийсайхан 97 кг     1
    Н.Золбоо 125 кг     1
  5 ОУТ
3 сарын 30
АНУ
Нью Йорк
Г.Отгонжаргал 55 кг 1    
  6 ОУТ
3 сарын 30
Болгар Софи С.Батцэцэг 62 кг   1  
  7 ОУТ
6 сарын 8-10
Улаанбаатар Э.Бэхбаяр 57 кг 1    
    Ц.Цогбадрах  57 кг     1
    С.Батболд 57 кг     1
    Г.Отгонбаатар 61 кг     1
    Б.Батмагнай 65 кг     1
    Б.Номин 65 кг     1
    Б.Бямбадорж 70 кг   1  
    Г.Мандахнаран 74 кг   1  
    П.Өнөрбат 79 кг 1    
    Д.Төгс-эрдэнэ 79 кг   1  
    Г.Төрболд 79 кг     1
    Б.Нямбаяр 79 кг     1
    Г.Ганхуяг 86 кг   1  
    Л.Төртогтох 92 кг 1    
    Ө.Батзул 97 кг   1  
    Н.Золбоо 125 кг   1  
    Э.Сумьяа 53 кг 1    
    Э.Даваачимэг 55 кг 1    
    С.Цэрэнчимэд 57 кг 1    
    А.Батцэцэг 57 кг   1  
    Б.Шоовдор 59 кг 1    
    П.Орхон 62 кг 1    
    С.Батцэцэг 62 кг   1  
    З.Болортунгалаг 65 кг 1    
    Х.Болортуяа 65 кг     1
    Ш.Түмэнцэцэг 68 кг 1    
    А.Чанцалнямаа 72 кг   1  
    П.Номин-Эрдэнэ 72 кг     1
    О.Насанбурмаа 76 кг   1  
  8 Азийн тоглолт
8 сарын 18-31
Индонез Жакарта Э.Бэхбаяр 57 кг 1    
    О.Үйтүмэн 86 кг     1
    П.Орхон 62 кг 1    
    Э.Сумьяа 53 кг     1
    А.Батцэцэг 57 кг     1
        Ш.Түмэнцэцэг 68 кг   1  
Бокс 1 ОУТ
1 сар 28-31
Энэтхэг Дэли Х.Энх-Амар 56 кг   1  
    Б.Мишээлт 60 кг   1  
    Л.Алтанцэцэг 48 кг     1
    О.Жаргалан 51 кг   1  
    С.Эрдэнэтуяа 69 кг     1
  2 ОУТ
2 сар 6-11
Унгар Деверцен Б.Чинзориг 64 кг   1  
  3 ОУТ
2 сар 21-25
Болгар Софи Э.Цэндбаатар 60 кг   1  
  4 ОУТ
3 сарын 12-16
Польш Варшав Х.Энхмандах 49 кг   1  
    Г.Баярхүү 64 кг     1
  5 Залуучууд ААШТ
4 сарын 19-28
Тайланд Бангкок Мичидмаа 54 кг     1
    Ану 69 кг     1
    Тулга 60 кг     1
  6 ОУТ
4 сарын 18
Казакстан Атыру Э.Цэндбаатар 64 кг     1
    А.Нурлан   1    
    Сүххуяг       1
  7 ОУТ
5 сарын 10-19
Киргизстан Ош О.Жаргалан 51 кг 1    
    Х.Энх-Амар 56 кг 1    
    Б.Мишээлт 60 кг 1    
    Х.Энхмандах 49 кг   1  
    Г.Болортуул 57 кг     1
  8 ОУТ
5 сарын 10-15
Казакстан Сагада Э.Цэндбаатар 64 кг 1    
    Ц.Мөнхбаатар 56 кг     1
  9 ОУТ 6 сарын 30
7 сарын 06
Тайланд Бангкок Х.Энх-Амар 56 кг 1    
    Б.Чинзориг 64 кг 1    
    Б.Мишээлт 60 кг     1
  10 ОУТ
6 сарын 24-30
Улаанбаатар Л.Алтанцэцэг 48 кг 1    
    М.Нандинцэцэг 51 кг     1
    Т.Болортуул 57 кг 1    
    Э.Эрдэнэтуяа 69 кг     1
    Г.Ган-Эрдэнэ 52 кг     1
    Х.Энх-Амар 56 кг 1    
    Э.Цэндбаатар 60 кг 1    
    Б.Мишээлт 60 кг   1  
    Б.Чинзориг 64 кг 1    
    У.Мөнх-Эрдэнэ 64 кг     1
    О.Бямба-Эрдэнэ 69 кг   1  
Цана 1 ОУТ
4 сарын 20-21
ОХУ Буриад Э.Ариунтунгалаг 30 км 1    
    А.Энхтуул 30 км     1
    А.Билгүүн 20 км 1    
    Д.Мөнхгэрэл 30 км   1  
Таеквондо 1 ОУТ
2 сарын 10-11 
Индонез Жакарта П.Тэмүүжин 68 кг 1    
    М.Түмэнбаяр 58 кг     1
    Б.Намуунаа 49 кг     1
Байт харва 1 ОУТ
2 сарын 10-11
Индонез Жакарта Эрэгтэй баг       1
    Эмэгтэй баг   1    
  2 ОУТ
3 сарын 6-8
Тайланд Бангкок Холимог баг       1
    Эрэгтэй баг     1  
  3 ОУТ
4 сарын 5-11
Филиппин Манила Б.Отгонболд 70 м     1
                 
Буудлага 1 Азийн тоглолт
8 сарын 18-31
Индонез Жакарта Г.Нандинзаяа Урт буу 1   1
  2 Азийн тоглолт
8 сарын 18-31
Индонез Жакарта Ч.Нарантуяа Урт буу   1  
Пара байт 1 ОУТ
3 сарын 2-7
АНЭУ
Дубай
Б.Оюун-Эрдэнэ 70 м 1    
    Н.Мөнхбаатар 70 м     1
    Холимог баг   1    
Пара буудлага 1 Дэлхийн цом
3 сарын 20-28
АНЭУ
Аль Айн
З.Ганбаатар     1  
                 
Пара пауэр 1 Дэлхийн цом
2 сарын 15-18
АНЭУ
Дубай
Э.Содномпилжээ 107 кг 1    
  2 ДАШТ
5 сарын 16-18
Финланд Э.Содномпилжээ 107 кг 1    
Хөнгөн 1 ОУТ
5 сарын 18-19
Монгол Улаанбаатар Н.Мөнхбаяр 21 км 1    
    Д.Гантулга 21 км   1  
    Ч.Чинцэцэг эм 21 км 1    
    Н.Сэмжид эм 21 км   1  
    Ц.Бямбажав 42 км 1    
    Г.Гүррагчаа 42 км     1
    Б.Мөнхзаяа эм 42 км 1    
    Г.Хишигсайхан эм 42 км   1  
Пара Таекв 1 ОУТ
7 сарын 12-15
АНУ Спокейн Б.Шинэбаяр к61 кг     1
    Г.Болор-Эрдэнэ 61 кг 1    
    У.Сүрэнжав 57 кг     1
    Х.Энхтуяа 49 кг 1    
            51 37 70