Үндэсний шигшээ багийн амжилтын мэдээ

ҮНДЭСНИЙ ШИГШЭЭ БАГИЙН ТАМИРЧДЫН 2018 ОНД АВСАН МЕДАЛЫН СУДАЛГАА

 

 

 

 

2018 оны 5-р сарын 29-ны байдлаар

 

 

 

 

 

 

 

 

Спортын төрөл

Тэмцээний нэр, хугацаа

  Болсон газар 

       Тамирчны нэр 

   Жин,     төрөл, зай

                           Медаль

 

 

 

 

 

 

    Алт

   Мөнгө

   Хүрэл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жүдо

1

Их дуулга
2 сарын 10-12

Франц Парис

   Ц.Цогтбаатар

73 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  М.Уранцэцэг

48 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

Их дуулга
2 сарын 10-12

ХБНГУ Дюселдорф

  Г.Алтанбагана

90 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Л.Энхрийлэн

57 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Б.Ганхайч

63 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

3

Их дуулга
3 сарын 17-18

ОХУ Екатеринбург

  Ц.Цогтбаатар

73 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Г.Алтанбагана

90 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Г.Наранцэцэг

48 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Д.Сумьяа

57 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

4

Дэлхийн цом
3 сарын 3-4

Польш Варшав

  Э.Гэрэлмаа

48 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Б.Хорлоодой

52 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Гранпри
4 сарын 6-8

Турк Анталья

  Ж.Амарболд

60 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Г.Хэрлэн

66 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Л.Отгонбаатар

100 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

6

Гранпри
5 сарын 26-28

БНХАУ Хөххот

  Д.Амартүвшин

60 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Г.Алтанбагана

90 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Н.Түвшинбаяр

100 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  М.Уранцэцэг

48 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Б.Ганхайч

63 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ө.Дүүрэнбаяр

100 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ц.Цогтбаатар

73 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чөлөөт

1

Гранпри
1 сарын 26-28

ОХУ Красноярск

  Ц.Цогбадрах 

57 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Т.Түвшинтулга

61 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Т.Төртогтох

92 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Н.Золбоо

125 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Э.Даваачимэг

55 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Э.Гантуяа

57 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  П.Орхон

62 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  З.Болортунгалаг

65 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  О.Насанбурмаа

72 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

ОУТ
2 сарын 8-9

Иран Табриз

  Э.Бэхбаяр

57 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Т.Төмөр-Очир

65 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ө.Батзул

92 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  М.Лхагвагэрэл

125 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

3

Дэлхийн цом
3 сарын 17

Япон Такасаки

  Эмэгтэй баг

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

4

       ОУТ
3 сарын 10-11

ОХУ Буриад

  Э.Бэхбаяр

57 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Б.Батмагнай

65 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Г.Мандахнаран

74 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  П.Өнөрбат

86 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  О.Үйтүмэн

86 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ө.Батзул

97 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Э.Өлзийсайхан

97 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Н.Золбоо

125 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

5

      ОУТ
3 сарын 30

АНУ
Нью Йорк

  Г.Отгонжаргал

55 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

ОУТ
3 сарын 30

Болгар Софи

  С.Батцэцэг

62 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Бокс

1

ОУТ
1 сар 28-31

Энэтхэг Дэли

  Х.Энх-Амар

56 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Б.Мишээлт

60 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Л.Алтанцэцэг

48 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 О.Жаргалан

51 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 С.Эрдэнэтуяа

69 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

ОУТ
2 сар 6-11

Унгар Деверцен

 Б.Чинзориг

64 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

3

ОУТ
2 сар 21-25

Болгар Софи

 Э.Цэндбаатар

60 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

4

ОУТ
3 сарын 12-16

Польш Варшав

 Х.Энхмандах

49 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Г.Баярхүү

64 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

5

Залуучууд ААШТ
4 сарын 19-28

Тайланд Бангкок

 Мичидмаа

54 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ану

69 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Тулга

60 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

6

ОУТ
4 сарын 18

Казакстан Атыру

 Э.Цэндбаатар

64 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 А.Нурлан

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Сүххуяг

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

7

ОУТ
5 сарын 10-19

Киргизстан Ош

О.Жаргалан

51 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Х.Энх-Амар

56 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Б.Мишээлт

60 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Х.Энхмандах

49 кг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Г.Болортуул

57 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

8

ОУТ
5 сарын 10-15

Казакстан Сагада

 Э.Цэндбаатар

64 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ц.Мөнхбаатар

56 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цана

1

ОУТ
4 сарын 20-21

ОХУ Буриад

 Э.Ариунтунгалаг

30 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 А.Энхтуул

30 км

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 А.Билгүүн

20 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Д.Мөнхгэрэл

30 км

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таеквондо

1

ОУТ
2 сарын 10-11 

Индонез Жакарта

 П.Тэмүүжин

68 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 М.Түмэнбаяр

58 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Б.Намуунаа

49 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Байт харва

1

ОУТ
2 сарын 10-11

Индонез Жакарта

 Эрэгтэй баг

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Эмэгтэй баг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

ОУТ
3 сарын 6-8

Тайланд Бангкок

 Холимог баг

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Эрэгтэй баг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

3

ОУТ
4 сарын 5-11

Филиппин Манила

 Б.Отгонболд

70 м

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пара байт

1

ОУТ
3 сарын 2-7

АНЭУ
Дубай

 Б.Оюун-Эрдэнэ

70 м

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Н.Мөнхбаатар

70 м

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Холимог баг

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Пара буудлага

1

Дэлхийн цом
3 сарын 20-28

АНЭУ
Аль Айн

 З.Ганбаатар

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пара пауэр

1

Дэлхийн цом
2 сарын 15-18

АНЭУ
Дубай

 Э.Содномпилжээ

107 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

ДАШТ
5 сарын 16-18

Финланд

 Э.Содномпилжээ

107 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хөнгөн

1

ОУТ
5 сарын 18-19

Монгол Улаанбаатар

 Н.Мөнхбаяр

21 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Д.Гантулга

21 км

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ч.Чинцэцэг

эм 21 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Н.Сэмжид

эм 21 км

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ц.Бямбажав

42 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Г.Гүррагчаа

42 км

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Б.Мөнхзаяа

эм 42 км

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Г.Хишигсайхан

эм 42 км

 

1

 

 

 

 

 

 

 

Пара Таеквондо

1

ОУТ 

5 сарын-24-28 

Вьетнам улс 

ААШТ

 Б.Шинэбаяр

к61 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Г.Болор-Эрдэнэ

61 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 У.Сүрэнжав

57 кг

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Х.Энхтуяа

49 кг

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

21

49